Reizen naar Costa Rica © Travelmarker Reizen

Costa Rica & Nicaragua rondreis

15 daagse individuele rondreis vanaf € 1110/ exclusief vlucht

Dag 1 - Aankomst in San José, transfer naar uw hotel

San Jose © Gerrie van Dijk & Henk van MaarenDe hoofdstad San José ligt op 1170 meter hoogte in de vruchtbare Centrale Vallei (de Meseta Central) en wordt omgeven door hoge bergen en vulkanen. Het straatleven in San José is net als in de meeste Latijns-Amerikaanse landen een stuk levendiger dan in Nederland of België.
San José is niet echt groot, en de meeste afstanden zijn te voet te overbruggen. Hoewel San José weinig bezienswaardigheden heeft, is het toch een prettige stad om in rond te wandelen. Geniet van de vele parken, levendige markten, de musea, de souvenirwinkels, het gezellige uitgaansleven en de vriendelijke Josefinos, zoals de inwoners van de stad ook wel genoemd worden.

Nationaal Theater © Travelmarker Reizen Tot de belangrijkste bezienswaardigheden van de stad behoren het nationaal museum, het goud- en jade museum, de kathedraal, het Teatro Nacional (nationale theater), de overdekte markten Borbón & Mercado Central en het Plaza de la Cultura.

De hoofdstad telt talloze uitstekende restaurants, fastfoodketens en eetstalletjes, de zogenaamde soda's. Leuk zijn de soda's in het midden van de Mercado Central, waar u eenvoudige maaltijden kunt krijgen. Als u van winkelen houdt loont een bezoek aan het Shopping Center El Pueblo, waarin ook een aantal cafés, restaurants en disco's liggen. Verder liggen een groot aantal kunst- en souvenierwinkels in de buurt van het Hilton hotel. Mercado Central, de centrale markt, is ook een prima plek om op zoek te gaan naar souvenirs. Verkocht worden onder andere houtsnijwerk, muziekinstrumenten, bloemen, verse vis en vlees, kruiden, huisdieren, kleding, tassen en allerlei prullaria.

Overnachting in San José

kaaiman © Travelmarker ReizenDag 2 - Van San José naar Tortuguero

's Ochtends wordt u bij uw hotel in San José opgehaald door een Engelstalige gids. De reis gaat in internationaal gezelschap dwars door het indrukwekkende regenwoud van Braulio Carillo naar het Nationale Park Tortuguero.
Het 18950 hectare grote nationale park Tortuguero is volgens velen het meest spectaculaire natuurgebied van Costa Rica. Het ligt ten westen van de havenplaats Limon in het noordoosten van Costa Rica, een gebied dat alleen over het water te bereiken is.

zeeschildpad Tortuguero is één van de belangrijkste nestgebieden voor de groene zeeschildpad en geniet hierom internationale bekendheid. De naam van dit park is afgeleid van deze schildpadden. Het park wordt begrensd door een langgerekt en ongerept strand waar drie soorten schildpadden hun eieren leggen. In het legseizoen, dat van juli tot september duurt, komen duizenden schildpadden 's avonds het strand op om hun eieren te leggen, iets waar u in deze periode zonder veel moeite getuige van kunt zijn. Indien gewenst kunt u hiervoor deelnemen aan een optionele avondexcursie.
Dankzij de oprichting van het nationale park in 1970 en het ermee gepaard gaande verbod op het jagen op schildpadden en het verzamelen van eieren gaat het tegenwoordig bijzonder goed met de schildpadpopulatie. Het toerisme is hier nu de belangrijkste inkomstenbron, een duidelijk voorbeeld van nuttig eco-toerisme.

Aankomst bij de Lodge in Tortuguero © Travelmarker Reizen Het park bestaat voornamelijk uit moerasgebied, lagunes en meerdere kanalen. Een van de hoofdkanalen loopt 68 km ten zuiden van Tortuguero via Parisimina naar Mion en gaat verder naar het 35 km ten noorden van het park gelegen Barra del Colorado. Het kanaal wordt doorsneden door talloze rivieren en smalle zijrivieren die met elkaar de enige infrastructuur van Tortuguero vormen. Naast veel secundair regenwoud bestaat een klein gedeelte van het nationale park nog uit primair regenwoud, iets dat te danken is aan de 6000 mm regen die hier jaarlijks valt. Ook de luchtvochtigheidsgraad is hier bijzonder hoog. In het regenseizoen (augustus-oktober) soms bijna 100 procent, maar ook in de droge tijd maar liefst 85 tot 90 procent.

Overnachting in Tortuguero

Dag 3 - Excursie in het Tortuguero National Park

Tortuguero © Travelmarker ReizenOnder leiding van een engelstalige gids maakt u vandaag een excursie door Tortuguero. Omdat wandelen zwaar en moeilijk is en waterwegen ruim voorhanden zijn, is een boottocht de beste manier om het nationale park te verkennen. Dan merkt u meteen dat het park naast schildpadden nog heel wat meer te bieden heeft. Met alleen de geluiden van het oerwoud om u heen ziet u tijdens de boottocht apen, luiaards, leguanen, kaaimannen, reuzenotters, toekans, reigers en vele andere vogelsoorten langs de rand van het dichtbegroeide tropische regenwoud.

Met een beetje geluk komt u onderweg ook nog een zeekoe tegen.

Toekan © Rob & Anita LoosNatuurlijk bestaat ook de mogelijkheid de omgeving te voet te verkennen. Een van de wandelingen die u kunt maken voert door het oerwoud naar de Cerro del Tortuguero, een eeuwenoude vulkaankegel van ruim 100 meter hoogte. Deze voettocht is enkel in de droge tijd te doen, en ook dan is het pad bijzonder glibberig. Voor de wandeling heeft u dus schoenen met een goed profiel en natuurlijk een goede gids nodig (optioneel).

Daarnaast leent de omgeving van uw lodge zich ook uitstekend om te relaxen, en kunt u vanuit uw hangmat genieten van de weldadige rust om u heen. Zwemmen kunt u in verband met de kaaimannen in de rivier en de haaien in zee het beste in het zwembad van uw lodge doen.

Overnachting in Tortuguero

Dag 4 - Van Tortuguero naar Punta Cocles

's Ochtends ontvangt u uw huurauto in uw hotel, waarna u de hele dag de tijd heeft om naar het strand van Punta Cocles aan de Caribische kust van Costa Rica te rijden. De weg is smal en bochtig en leidt over de Cordillera Central. Al op ongeveer 30 km afstand van San José komt u het eerste regenwoud van de reis tegen, Braulio Carillo. Hier kunt u desgewenst stoppen voor een wandeling door de ongerepte natuur.

Chiquita Bananen © Travelmarker ReizenU bereikt de kust bij Puerto Limón, de belangrijkste havenstad aan de Caraďbische Zee. Vanuit deze havenstad worden bananen verscheept naar de Verenigde Staten en Europa. Vlak voor Puerto Limón ziet u links en rechts van de weg uitgestrekte bananenplantages en honderden zeecontainers.

Puerto Viejo (Punta Cocles), gezegend met één van de mooiste stranden van Costa Rica, ligt tussen de Nationale parken van Cahuita en Gandoca-Manzanillo in, vlakbij de grens met Panama. Beide nationale parken bestaan uit aan de Caribische zee grenzend tropisch regenwoud.

Punta Cocles © Travelmarker ReizenPunta Cocles ademt een typisch caribische sfeer. De atmosfeer is bijzonder 'laid back'; een ideale plek om voor uw rust naar toe te gaan. De bevolking bestaat grotendeels uit afstammelingen van Jamaicanen die aan het einde van de 19e eeuw naar Costa Rica kwamen om te helpen bij de aanleg van de spoorlijnen voor de bananenplantages. Vooral qua muziek, dans en keuken is deze streek volledig verschillend van de rest van het land.

Overnachting in Punta Cocles

Dag 5 - Punta Cocles, vrij verblijf

Nationaal Park Gandoca-Manzanillo © Travelmarker ReizenU heeft vandaag de hele dag om Punta Cocles en omgeving te verkennen. Vanuit Punta Cocles kunt u facultatieve excursies maken zoals een dolfijnentocht, zeekayakken en natuurlijk gaan snorkelen.

Een 'must' is vanzelfsprekend een bezoek aan het Nationaal Park Gandoca-Manzanillo. De kustweg vanaf Limon houd bij vlak na Punta Cocles bij het dorp Manzanillo op. Dit plaatsje ligt aan de rand van het park.
Vanaf Manzanillo gaat de kustweg als zandpad verder door het Gandoca-Manzanillo National Park. U merkt echter nauwelijks dat u het park binnengaat, want nergens staat een kaartjesloket. De entree is dus gratis.

Woudreus langs de Caribische kust © Travelmarker ReizenIn het begin komt u langs een aantal schitterende goudgele strandjes, de mooiste van de Caribische kust van Costa Rica. Deze heeft u vrijwel geheel voor uzelf. Kijkt u als u gaat zwemmen wel uit voor de sterke stromingen in zee.

Langs het makkelijk te volgen pad ziet u veel kleine roodbruine gifkikkertjes en in de lucht met wat geluk felgekleurde toekans. Als het pad de kust meer verlaat wordt het breder en modderiger doordat het door paarden is omgewoeld (u kunt deze tocht namelijk ook te paard doen, iets dat u in Manzanillo kunt regelen). Blijf het grote pad volgen tot u op het strand uitkomt, alle zijpaden naar links voeren naar privé-terrein. Aangekomen op het strand kunt u de kust nog een heel eind blijven volgen. Houdt u er wel rekening mee dat u dezelfde wandeling nog terug moet maken, er is geen ander pad dan het kustpad.

Zeer lonend is ook een bezoek aan het Cahuita Nationaal Park. Dit natuurgebied begint aan de rand van het dorp Cahuita en strekt zich een aantal kilometers naar het zuidoosten uit.

snorkelen © Travelmarker ReizenLopend over het pad dat grotendeels parallel loopt aan het strand ziet u capucijneraapjes, prachtige vogels, ontelbare krabben en met wat geluk brulapen of luiaarden.

Langs het pad liggen een aantal rustige hagelwitte strandjes. De zee is hier kristalhelder en nodigt uit voor een duik, die echter door de hoge temperatuur van het water weinig verfrissend is.

Het koraalrif voor de kust is helaas vrijwel geheel afgestorven. Hier en daar vind u nog stukken die bewaard gebleven zijn, onder andere in de baai waar de verroeste steigerpalen uit het water steken. U kunt dit koraal vanaf het mooie strandje op de uiterste punt van de baai zwemmend bereiken, het ligt op slechts 100 meter vanaf het strand. Of u kunt in Cahuita een bootje huren dat u ernaar toe brengt. Met wat geluk kunt u scholen papegaaivissen, kleine haaien en roggen zien.

Overnachting in Punta Cocles

Dag 6 - Van Punta Cocles naar La Fortuna

Vandaag maakt u een prachtige rit langs de Caribische Zee, tropische regenwouden, indrukwekkende watervallen en reuzenvarens naar La Fortuna.

Arenal vulkaan © Travelmarker ReizenDe plaats La Fortuna de San Carlos telt 5000 inwoners en ligt aan de voet van de vulkaan Arenal, op nog geen 7 kilometer afstand van de krater. De 1633 m hoge Volcan Arenal is misschien wel de mooiste en actiefste vulkaan ter wereld. De Arenal is precies wat u van een vulkaan mag verwachten. Met zijn volmaakte kegelvorm rijst de kolos statig uit boven de grasvlakten en bossen tussen La Fortuna de San Carlos en Laguna de Arenal. Het is de bekroning van het noordelijke Tilarangebergte. De flanken van de vulkaan zijn beschermd als het Arenal Conservation Area.

Sinds een verwoestende eruptie van 1968 is de Arenal voortdurend aktief, en met een beetje geluk kunt u tijdens een heldere nacht de erupties zien. De omlaagschuivende lavastromen en de door de lucht schietende gloeiende brokstukken zijn een indrukwekkend spektakel. Helaas is dit vooral in de regentijd niet vaak het geval, omdat de top dan vaak omgeven wordt door een ring van wolken.

Overnachting in La Fortuna

Dag 7 - La Fortuna, vrij verblijf

Uitzicht op de Arenalvulkaan © Travelmarker ReizenTijdens uw vrije dag in La Fortuna heeft u alle tijd om de prachtige omgeving van de plaats te verkennen. Vlakbij La Fortuna ligt een indrukwekkende waterval. Deze kunt u te voet of te paard bereiken. Het is een vijf kilometer lange geleidelijke klim over een zelden bereden asfaltweg.

Zeer de moeite waard is een excursie naar de warmwaterbronnen van El Tabacon. De bronnen liggen in een deels aangelegd park met riviertjes en watervalletjes. Het water wordt op natuurlijke wijze verwarmd door de Arenal vulkaan, en heeft een temperatuur van ongeveer 38°C. Vanaf de bronnen heeft u een magnifiek uitzicht op de vulkaan. De bronnen liggen op ongeveer 14 kilometer vanaf Fortuna. Iets meer afgelegen, maar zeker de moeite van het bezoeken waard, is het Caño Negro Wildlife Refuge. Deze excursie kunt u het beste via uw hotel of een reisbureautje in La Fortuna laten regelen.

Overnachting in La Fortuna

Dag 8 - Van La Fortuna naar het Rincon de la Vieja National Park

Zadel© Rob & Anita LoosU laat de Arenalvulkaan achter u en maakt een schitterende rit naar het Rincon de la Vieja National Park. Het uitgestrekte Parque Nacional Rincon de la Vieja ligt in de provincie Guanacaste, het thuisland van de 'sabańeros', de Costaricaanse cowboys. Dit zelden bezochte, maar zeer interessante nationale park ligt rond de nog altijd actieve 1900 meter hoge vulkaan Rincon de la Vieja. De laatste grote uitbarsting van de vulkaan vond plaats in 1991.

Overnachting in Rincon de la Vieja

Dag 9 - Rincon de la Vieja National Park, vrij verblijf

Rincon de la Vieja © Travelmarker ReizenTijdens uw vrije dag in Rincon is een bezoek aan het Rincon de la Vieja National Park een absolute aanrader. Zorg ervoor zo vroeg mogelijk op de vulkaan Rincon de la Vieja te staan. Bij helder weer heeft u een fantastisch uitzicht vanaf de kraterrand. In het noorden ligt het Meer van Nicaragua en in het westen het park Santa Rosa met daarachter de Golfo Papagayo. Iets ten zuiden van de krater ligt de Laguna Jilguero, een meer dat om de paar jaar van kleur verandert. Volgens sommigen is de oorzaak van dit merkwaardige fenomeen dat het water in de loop van de tijd op andere mineraallagen stoot. Op een paar kilometer afstand van de krater liggen de 70 meter hoge 'Verborgen Watervallen'.

Coati © Travelmarker ReizenEr ontspringen maar liefst 30 rivieren en beken in het Rincon de la Vieja National Park. Het beschermen van deze belangrijke watervoorraad was de belangrijkste reden om het park te stichten.

Beneden de 1400 meter ligt het bergwoud, waarin toekans, eekhoorntjes, brul-, slinger- en kapucijnerapen, gordeldieren, coati's (neusbeertjes), agouti's (een uit de kluiten gewassen eekhoorn -maar dan zonder staart) en luipaarden huizen. Hogerop gaat het bergwoud over in nevelwoud en uiteindelijk dwergnevelwoud met de bijzondere copelboom.

Modderpoel in Rincon de la Vieja © Travelmarker ReizenIn het park kunt u prachtige wandelingen naar verborgen watervallen, ontelbare borrelende zwavel- en warmwaterbronnen, 'Pailas' (kokendhete modderpoelen) en stoom spuitende geisers maken.

Een mooie wandeling gaat via de 'Sendero Catarata la Cangreja' een ruim 5 km lange trail naar de Laguna Azul. De Laguna Azul is een helderblauw meertje waarin u kunt zwemmen en die gevoed wordt door een fraaie waterval. U loopt over hetzelfde pad terug. Het is af en toe flink klimmen en dalen.

De 'Sendero Las Pailas' is een trail langs de vulkanische aktiviteiten van de Rincon-vulkaan. Dit traject is lichter dan de 'Sendero Catarata la Cangreja'. Allereerst passeert u een waterval die alleen in het regenseizoen wat voorstelt.

Modderpoel in Rincon de la Vieja © Travelmarker ReizenVervolgens loopt u langs een geel-grijs zwavelmeer en stomende kraters. Sommige kraters rommelen nog flink en produceren een donderend geluid. Tot slot passeert u de 'Pailas'; kokendhete modderpoelen.

U kunt natuurlijk ook te paard door jungle trekken, op zoek naar watervallen, zwavelbronnen en borrelende modderpoelen.

Ook kunt u een canopy tour doen, een spectaculaire tocht door de boomtoppen van het tropische bergwoud. Hierbij zweeft u met behulp van staalkabels van het ene naar het andere platform. Op deze manier kunt u de dieren die dicht onder het bladerdak leven van dichtbij bekijken.

Overnachting in Rincon de la Vieja

Dag 10 - Van het Rincon de la Vieja National Park in Costa Rica naar Granada in Nicaragua

U rijdt in de ochtend van het Rincon de la Vieja National Park naar Peñas Blancas, de grens tussen Costa Rica en Nicaragua.

Ometepe eiland in het Lago de Nicaragua © Travelmarker ReizenIn Peñas Blancas levert u uw huurauto in en gaat u de grens met Nicaragua over. Aan de andere kant van de grens staat uw Nicaraguaanse chauffeur op u te wachten om u naar uw hotel in Granada te brengen. Onderweg ziet u Ometepe Island in het Lago de Nicaragua liggen. Het Lago de Nicaragua is het op een na grootste meer van Latijns-Amerika. Er komen maar liefst 45 rivieren in het meer uit. De indianen noemden Lago de Nicaragua Cocibolca; de Zoete Zee. Het meer heeft dankzij de rivier de San Juan ook een bevaarbare verbinding met de Caribische Zee. Hierdoor konden in vroegere tijden piraten ook het Lago de Nicaragua vanuit de Caribische Zee onveilig maken. Dit is ook de reden waarom in het zoetwatermeer wel zoutwaterhaaien voorkomen.

In de namiddag komt u in de koloniale stad Granada aan.

Overnachting in Granada

Kathedraal van Granada © Travelmarker Reizen

Dag 11 - Granada, vrij verblijf

U kunt vandaag op eigen gelegenheid Granada verkennen. De stad en omgeving staan sinds 2003 op de wereld erfgoedlijst van UNESCO. Granada werd in 1524 door Hernández de Córdoba gesticht en is daarmee de oudste koloniale stad op het vasteland van Latijns-Amerika en volgens velen ook de leukste stad van Nicaragua.

Iglesia San Francisco - Granada © Travelmarker ReizenGranada is een bonte mengeling van vrolijke pastelkleurige huisjes, koloniale gebouwen, prachtig tegelwerk, musea en pleintjes vol bloemen. Het is gebruikelijk dat de bewoners van Granada na een voorspoedig jaar hun huis in een andere kleur oververven. De stad ligt strategisch aan het Lago de Nicaragua en de rivier San Juan. Granada was in vroeger dagen dan ook een belangrijk handelspunt.
Zeker leuk is het om met paard en wagen de stad te verkennen. U betaalt voor de huur van een paard en wagen circa € 5,- euro per persoon per uur.

De bezienswaardigheden van Granada zijn onder andere de San Fransico kerk en klooster uit 1524, de begraafplaats met indrukwekkende koloniale graven en tombes, de stadsmuren en niet te vergeten Parque Central, het centrale plein van Granada. U zult betoverd raken door de sfeer en de vele koloniale juweeltjes rond dit centrale plein, zoals de kathedraal Nuestra Señora de la Asunción, het symbool van de stad.

Iglesia de Guadeloupe - Granada © Travelmarker Reizen’s Avonds wordt op het centrale plein vaak live muziek gespeeld en met name op de vrijdagavond is het erg druk en gezellig. Het lijkt dan alsof heel Granada naar het plein komt. U kunt genieten van een hapje en een drankje op een van de gezellige terrasjes langs Calle Calzada, de straat die van het centrale plein naar het Lago de Nicaragua loopt. Ook het fort La Polvora is een bezoek waard, hiervandaan heeft u een prachtig uitzicht over Granada.

Granada is een echte universiteitsstad; de universiteit van Granada trekt studenten van over de hele wereld aan die hier een studie Spaans komen volgen.

Kerk in Leon © Travelmarker ReizenU kunt er natuurlijk ook voor kiezen om een excursie te maken in de buurt van Granada, naar bijvoorbeeld de eilandjes Las Isletas de Granada. Dit is een archipel van 363 eilandjes van vulkanische oorsprong, gelegen aan de voet van de Mombacho vulkaan in Lago de Nicaragua. Veel eilandjes worden alleen bewoond door watervogels en zijn volop begroeid met bijna uitgestorven struiken en planten. Ook het eens door Nicarao Indianen bewoonde Zapatera Eiland is een bezoek meer dan waard.

Overnachting in Granada

Dag 12 - Rit met privé-chauffeur van Granada naar Leon

Vandaag wordt u door uw privé-chauffeur bij uw hotel opgehaald en van Granada naar Leon gebracht. Onderweg passeert u Managua, de hoofdstad van Nicaragua. Léon ligt op ongeveer 100 kilometer ten noordwesten van Managua, een nieuwe snelweg verbind beide steden.

Léon is bekend vanwege het indrukwekkende koloniale erfgoed, de geschiedenis en de rijke cultuur. De kunst ligt hier letterlijk op straat; overal in Léon ziet u kleurrijke muurschilderingen.

Zusters op het centrale plein van Leon © Travelmarker ReizenHet oude gedeelte van Léon is als een symbool van de Spaanse overheersing in 2002 opgenomen in de World Heritage List van UNESCO. Ondanks deze erkenning is het er een stuk minder toeristisch dan in Granada.

Doordat de stad nooit te lijden heeft gehad van aardbevingen zoals de hoofdstad Managua nodigen de talloze kerken vol goud en ornamenten uit tot een ‘kerkentocht’. In het centrum van Léon vindt u alleen al twaalf koloniale kathedralen en kerken. Het is er altijd een drukte van belang, aangezien de Nicaraguanen de kerken gebruiken als sociale ontmoetingsplaats.

Léon telt een groot aantal sfeervolle kleine restaurantjes en zelfs enkele grand cafés. Opvallend is dat er in deze plaats veel Chinese gerechten op de kaart te vinden zijn.

Doordat veel hervormingsgezinde wetenschappers, professoren en intellectuelen in Léon woonden, is er vooral in deze stad flink gevochten tussen de sandinistische rebellen en militairen tijdens de burgeroorlog van de vorige eeuw.

Voor de kathedraal Nuestra Señora de la Asunción van Leon © Travelmarker ReizenOvernachting in León

Dag 13 - Leon, vrij verblijf

Vandaag heeft u de hele dag de tijd om Leon te ontdekken. De bezienswaardigheden in deze koloniale stad met vele indrukwekkende bouwwerken zijn de gezellige volksbuurt met zijn vriendelijke bevolking El Laborío, het museum Archivo Rubén Darío (gevestigd in het voormalige huis van Rubén Dario; een zeer bekende dichter), het museum Archivo Alfonso Cortéz, een andere bekende dichter en de kathedraal La Basilica de la Asunción op het Parque Central. Dit is de grootste kathedraal van Latijns Amerika, de bouw ervan duurde maar liefst 129 jaar. Via de toren kunt u het dak van de kathedraal bereiken waarvandaan u een prachtig uitzicht over Léon heeft.

Overnachting in León

Dag 14 - Van Leon naar Managua

Vandaag wordt u door uw privé-chauffeur bij uw hotel opgehaald en van Leon naar de hoofdstad Managua gebracht, een rit van ongeveer 100 kilometer.

Managua © Travelmarker ReizenManagua is de hoofdstad van Nicaragua,maar staat echter niet bekend als een plek waar veel toeristen komen. De stad is namelijk in 1931 en in 1972 getroffen door een aardbeving, waardoor het centrum verwoest is. Dat wil niet zeggen dat Managua geen bezoek waard is, er zijn verschillende bezienswaardigheden zoals het nationaal museum, Ruben Dario theater en de wijk Acahualinca. Een bezoek aan de kathedraal, het Palacio Nacional en de Malecon (boulevard) in het oude centrum geeft een idee hoe de stad er voor de aardbeving van 1972 uitgezien moet hebben. Vanwege de aardbevingen in het verleden telt Managua opvallend weinig gebouwen van meer dan twee verdiepingen.

Straatbeeld Nicaragua © Travelmarker ReizenIn Acahualinca kunt u de tienduizend jaar oude voetstappen die bewaard zijn gebleven in het lava bekijken. Ook het Plaza de la República, vroeger geheten de Plaza de la Revolución (gelegen aan het meer van Managua) is zeker de moeite waard om te bezoeken, dit plein is bekend om cruciale politieke gebeurtenissen uit de geschiedenis van Nicaragua. Op 19 juli is het bevrijdingsdag in Nicaragua en vinden zich op dit plein parades plaats.

Vanaf de eeuwenoude kraterrand Loma de Tiscapa heeft u een prachtig uitzicht over het kratermeer van de Tiscapavulkaan, over de stad en het Meer van Managua.

Overnachting in Managua

Dag 15 - Transfer naar de luchthaven en afscheid van Nicaragua

Na uw transfer per shuttlebus naar het vliegveld van Managua komt een einde aan uw rondreis door Costa Rica en Nicaragua.

beknopt dagprogramma, reissom & kaart

 

 

 




Costa Rica

Bouwstenen
Individuele rondreizen
Reizen op maat
Vervoer
Hotels
Reisinfo
Reizigersfeedback
Vrijblijvende aanvraag




Travelmarker Reizen is lid van de Stichting Garantiefonds Reisgelden (lidnummer 2962)

| stuur deze pagina naar een kennis | | bezoek onze reisportal |

© 2011       Travelmarker Reizen